Oryginalne kuchnie z hokerami

Oryginalne kuchnie z hokerami

28 sierpnia 2023 Autor admin Wyłączono

Urządzając mieszkanie, chcemy, aby było nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale też oryginalne. Czasem niewiele trzeba, aby tak się właśnie stało.

Gdy nie ma stołu…

Hokery zostały zaprojektowane z myślą o bywalcach barów, ale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie blat jest wyższy niż standardowy. W nowocześnie urządzonych wnętrzach stół przestał być bezkonkurencyjny i został zastąpiony przez inne meble, przy których możemy spożywać posiłki. Kuchnia z wysokim blatem to rozwiązanie praktyczne i nowoczesne. Warto się na taką aranżację zdecydować, zwłaszcza w przypadku, gdy pomieszczenie to nie grzeszy dużym metrażem. Blat przymocowany do ściany oraz stojące przy nim hokery do kuchni zajmują zdecydowanie mniej miejsca niż pełnowymiarowy stół z krzesłami. Są też niezastąpione w kuchni otwartej na salon – mogą stanowić atrakcyjną granicę pomiędzy tymi dwoma pomieszczeniami. Obecnie produkowane dostępne są w wielu interesujących fasonach, reprezentujących wszystkie popularne style.

Hokery po metamorfozie

Klasyczne hokery kojarzą się z metalową srebrną nogą i niekoniecznie wygodnym, plastikowym siedziskiem. Współczesne modele hokerów w dużym stopniu odbiegają od tego niekorzystnego wizerunku. Ich producenci stawiają nie tylko na design, ale też komfort użytkowania. Do eleganckich wnętrz, zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych, możemy zdecydować się na tapicerowane hokery do kuchni. Do tego celu wykorzystuje się zarówno dekoracyjny i ponadczasowy welur, jak i cieszącą się dużą popularnością skórę ekologiczną. Z krzeseł barowych nie musimy też rezygnować, jeżeli nasze mieszkanie urządzone jest po skandynawsku. W tak zaaranżowanych wnętrzach dobrze będą wyglądać hokery wykonane z drewna, wyposażone w cztery nogi – tapicerowane, bądź nie. Smakosze, którzy lubią nie tylko jeść, ale i biesiadować, powinni zdecydować się na wyjątkowo wygodne hokery z oparciem i podłokietnikami. Chociaż te oryginalne siedziska są znane od lat, to pozwolą nam urządzić wnętrze o nowoczesnym charakterze.