Na co zwrócić uwagę podczas zakupu foteli materiałowych

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu foteli materiałowych?

12 czerwca 2023 Autor admin Wyłączono

Fotele materiałowe występują w różnych rodzajach konstrukcji. Dzięki tapicerowanym siedzisku zapewniają wygodę, pozwalają odpocząć zmęczonym mięśniom, a także dają odpowiednie podparcie dla kręgosłupa podczas pracy siedzącej. Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Czym wyróżniają się dobrej klasy fotele materiałowe?

Fotele materiałowe od producenta tylko pozornie będą przypominały te obserwowane w sieciówkach. Już po pierwszych sekundach uważnego oglądania danego modelu możemy doszukać się w fotelach materiałowych cech, które sprawią, że wybierzemy mebel idealnie dobrany do naszych potrzeb i co ważne wysokiej jakości.

W pierwszej kolejności warto przyjrzeć się łączeniom. W fotelach materiałowych od producenta znajdziemy wkręty meblowe (konfirmaty), dlatego są one stabilne nawet po wielu latach od zakupu. Tanie modele z marketów mają stelaż oparty na szkielecie z płyty wiórowej, które spajane są zszywkami stolarskimi. To powoduje, że dość szybko tracą stabilność. Podobne różnice można zaobserwować w siedziskach. Fotele materiałowe wysokiej mają je zintegrowane z konstrukcją mebla, i użytą piankę, która będzie automatycznie dostosowywała się do ciężaru i kształtu użytkownika. Siedząc na tanim fotelu wyraźnie czujemy, że jesteśmy niejako na poduszce z pianki, która odkształca się szybko i powoduje uczucie głębokiego dyskomfortu.

Jakie powinny być idealne fotele materiałowe?

Idealne fotele materiałowe będą przede wszystkim stabilne i wygodne. Siedząc w nich, nie powinniśmy czuć uczucia zapadania się. Do nowoczesnej aranżacji sprawdzą się fotele tapicerowane uszaki, czy też egg bądź siedziska Barcelona. Ciekawe aranżacje stworzyć można z fotelami w stylu vintage i retro nawiązujące wzornictwem do epoki PRL. Ich zaletą jest doskonała prezencja zarówno w stylu klasycznym, elektrycznym, jak i współczesnych wariacjach. Fotele materiałowe vintage mają okrągłe siedzisko oraz efektowne, asymetryczne, pikowane podłużnie oparcie. Sprawdzą się one w stylu glamour, klasycznym, ale też rustykalnym.