“Żyj smacznie i zdrowo”

W naszej szkole odbyła się akcja promocji zdrowego stylu życia i prawidłowego odżywiania. Uczniowie pod opieka nauczycieli zapoznawali się z informacjami o zasadach zdrowego odżywiania i potrzebach pokarmowych człowieka. W oparciu o zdobytą wiedzę klasy przygotowały gazetki ścienne oraz plakaty promocyjne propagujące dbałość o własne zdrowie przez odpowiednie odżywianie.

Plakaty zachęcają do spożywania warzyw i owoców oraz przestrzegają przed tłustymi energetycznymi przekąskami sprzyjającymi nadwadze. Przygotowane kolorowe prace plastyczne stanowią część szkolnej galerii wiedzy na korytarzu szkoły. Przez wiele dni będą jeszcze przypominały o wartościach w żywieniu i przestrzegały o nieprawidłowościach.

oprac: Piotr Leszczyński

zaproszenie