Zwycięstwo w Dobrzeniu Wielkim!

25.02.16 w Dobrzeniu Wielkim odbył się  już piąty Festiwal Literatury Młodzieżowej „Czytanie – lubię to!”. W tym roku festiwal był poświęcony twórczości Erica – Emanuela Schmitta.  Zawodnicy wykazywali się znajomością trzech utworów autora: „Oskar i pani Róża”, „Dziecko Noego”, „Zapasy z życiem”.

Jak zwykle organizatorzy przygotowali serię wspaniałych konkurencji, podczas których zawodnicy rywalizowali ze sobą o punkty. W konkursie uczestniczyły drużyny z PG1 w Opolu, PG5 w Opolu, PG w Czarnowąsach, PG w  Chróścicach oraz naszego gimnazjum. W tym roku, jak i w poprzednim, statuetka zwycięzcy powędrowała do naszego gimnazjum. Naszą szkołę reprezentowały Martyna Sofińska oraz Jagoda Pastucha, a rezerwową zawodniczka była Marta Janiszewska. Uczniowie, którzy towarzyszyli uczestnikom konkursów mogli wziąć udział w warsztatach o książce dawnej, wejść w rolę średniowiecznego skryby i zaprojektować inicjał do średniowiecznego kodeksu. Gościem festiwalu była pisarka młodzieżowa Joanna Jagiełło, autorka niezwykle poczytnych powieści „Kawa z kardamonem”, „Czekolada z chili”, „Pamiętnik Czachy”. Mogliśmy posłuchać, jak pisze się powieść dla młodych, co inspiruje pisarza, w jaki sposób zbiera pomysły i materiały do książek. Impreza była bardzo udana. Zwyciężczyniom serdecznie gratuluję.

Jolanta Włodarczak

1,504 total views,  1 views today