Listopad 2020

“Znajdź pomysł na siebie” to program ewangelizacyjno – motywacyjno – profilaktyczny, realizowany przez zespół Full Power Spirit, który na polskiej scenie istnieje od 2001 roku.

W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów chrześcijańskich. Zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech, Austrii, Bułgarii, Belgii i na Litwie.

Dnia 17 października po raz pierwszy przybył do naszego miasta na zaproszenie Ks. Proboszcza Bartosza Barczyszyna z programem “Znajdź pomysł na siebie”.

W piątek kościół p. w. św. Franciszka z Asyżu w Namysłowie zgromadził 250 młodych ludzi z namysłowskich szkół. Z naszego gimnazjum do kościoła udały się cztery klasy: II c, II d, II e oraz III c wraz z nauczycielami: Joanną Barszcz, Agnieszką Długokęcką-Kardaś, Martą Koniczną i Elżbietą Wodzianą.

Dwugodzinny program artystyczny obejmował elementy profilaktyki antyalkoholowej i antynarkotykowej, a także zawierał przesłanie ukierunkowane do aktywnego przeżywania młodości, w oparciu o wierność wartościom płynącym z Ewangelii i zasadom zawartym w dekalogu. Słowo mówione, śpiewane czy też rapowane było ubogacone obrazem poprzez precyzyjnie dobraną wizualizację, a żartobliwy ton sprawił, że zespół nawiązał bardzo szybko rewelacyjny kontakt z młodzieżą.

W trakcie spotkania młodzi poznali trudne historie z życia artystów, a także poszukiwali odpowiedzi na pytanie gdzie dziś warto szukać szczęścia. Usłyszeli, że wartościami, które są w pełni uszczęśliwić człowieka i nadać sens życiu to: szacunek, akceptacja i miłość. Olbrzymia energia towarzysząca występowi wyzwoliła entuzjazm i pobudziła młodzież do aktywnego uczestnictwa. Była to długa, ale piękna i bardzo emocjonująca lekcja, za którą młodzież podziękowała zespołowi niekończącymi się oklaskami.

Opr. Elżbieta Wodziana