rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkoły

ZESPÓŁ WOKALNY „FERMATA”

fermata - logo

Zespół wokalny „Fermata” skupia w swoich szeregach uzdolnioną muzycznie młodzież, której pasją jest śpiew. Został założony w 2008 roku. Opiekę nad nim sprawuje nauczyciel muzyki pan Marcin Mysiorek.

Życie codzienne „Fermaty” to liczne próby w ramach zajęć pozalekcyjnych oraz występy podczas uroczystości szkolnych, takich jak: Dzień Edukacji Narodowej, Dzień Patrona, Dzień Niepodległości, Jasełka. Swym śpiewem zespół uświetnia także uroczystości pozaszkolne: koncerty charytatywne, wernisaże, festyny. „Fermata” ma też okazję występować podczas otwartych imprez dla mieszkańców miasta: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dni Namysłowa.

Każdego roku zespół bierze udział w przeglądach i festiwalach muzycznych na szczeblach gminnych i wojewódzkich, zajmując tam czołowe miejsca. Wielokrotnie był laureatem I miejsca w Wojewódzkich Konfrontacjach Muzycznych w Opolu i w Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym „Liść Dębu” w Dąbrowie koło Niemodlina. Grupa gościła także w Studiu „M” Radia Opole, nagrywając swój repertuar.

DSC_0129a

2,566 total views, 1 views today