Listopad 2020

“Zapal znicz – podaruj nadzieję” pod takim hasłem Klub Ośmiu – Młodzieżowy Wolontariat im. św. Jana Pawła II dnia 31 X 2014 r. od 09.00 do 16.00 przeprowadził po raz kolejny akcję na rzecz chorych dzieci.

Od 2010r. współpracujemy z Domowym Hospicjum dla Dzieci w Opolu, które otacza opieką paliatywną nieuleczalnie chore dzieci. Pracownicy hospicjum przyjeżdżają na wizyty do dzieci, które przebywają we własnym domu.

W ramach akcji “Zapal znicz – podaruj nadzieję” wolontariusze pod opieką Pani Elżbiety Wodzianej sprzedawali znicze przed cmentarzem przy ul. Jana Pawła II w Namysłowie. Pomimo, że był to nasz wolny dzień od nauki, w akcję z wielkim sercem i radością zaangażowało się 32 wolontariuszy.

Uzyskaliśmy zgodę z Urzędu Miejskiego i pozwolenie na zajęcie miejsca przed wejściem na cmentarz. W przygotowaniu stanowiska pomogła nam Pani Katechetka Bożena Bieszczot. Wolontariusze sprzedawali znicze, rozdawali ulotki i zbierali pieniądze do puszek. Nasze stanowisko było łatwo rozpoznawalne bowiem wolontariusze byli ubrani w żółte koszuli i czapeczki, a ponadto informację o celu akcji odwiedzający cmentarz odnajdowali na plakatach i rozdawanych ulotkach. To sprawiało, że przy naszym stoisku był stały ruch.

Po zakończeniu akcji, w domu wolontariuszki Moniki Domasot, korzystając z gościnności jej Rodziców, komisyjnie podliczyliśmy zebrane pieniądze. Dnia 04 listopada wolontariusze wpłacili 1680 zł 45 gr. na konto Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu.

W akcji “Zapal znicz – podaruj nadzieję” udział wzięli:

1. Natalia Nowak kl. II a
  29. Maria Wanat kl. II a
  30. Martyna Suchodolska kl. I d
  31. Kasper Dworczak kl. I a
  32. Agnieszka Konieczna – absolwentka naszego gimnazjum, obecnie uczennica Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie.

“Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie”

Henryk Sienkiewicz

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim za dobre serce, za ofiarność i wszelką pomoc przy organizacji akcji na rzecz chorych dzieci z hospicjum.

Klub Ośmiu
Młodzieżowy Wolontariat im. św. Jana Pawła II