Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach

1. IX Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

Konkurs stanowi doskonałą okazję do poszerzenia i sprawdzenia swej wiedzy na temat mniejszości niemieckiej, poznania jej historii i dziedzictwa kulturowego, a także do zdobywania wiedzy w duchu wzajemnego poszanowania i tolerancji. Konkurs kierowany jest do uczniów z terenu województwa opolskiego uczęszczających do klas IV-VIII szkół podstawowych oraz klas III szkół gimnazjalnych oraz klas dotychczasowych gimnazjów prowadzonych w szkołach innego typu, w których naucza się języka niemieckiego, zarówno jako języka obcego, jak i jako języka mniejszości narodowej. Organizatorami są Poseł na Sejm RP Ryszard Galla i Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku. Zgłoszenia w terminie do dnia 14 lutego 2019 r.

2. „Mieszkam w ciekawym miejscu” / “Ich wohne in einem interessanten Ort“

W ramach projektu „Opolskie bez tajemnic” Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim ogłasza konkurs plastyczny dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat, które zamieszkują powiaty kluczborski, namysłowski i oleski.

TERMIN ZGŁOSZEŃ I ODDANIA PRAC: do 25.02.2019
TECHNIKA: Dowolna forma plastyczna / format A4
Więcej informacji na stronie: https://skgd.pl/2019/01/03/konkurs-dla-dzieci-mieszkam-w-ciekawym-miejscu/

3. „Austria – kraj i mieszkańcy”

Biblioteka Austriacka Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Opolu ogłasza XXII ogólnopolski konkurs wiedzy, którego celem jest zachęcenie do poszerzania szeroko rozumianej wiedzy o historii, geografii i kulturze Austrii, a pytania formułowane będą w języku polskim. Główną nagrodą jest weekendowa wycieczka do Wiednia ufundowana przez Biuro Podróży Almatur w Opolu. Dla zdobywców 2 i 3 miejsca przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe dzięki wsparciu Konsula Honorowego Republiki Austrii we Wrocławiu. W konkursie mogą wziąć udział wszystkie chętne osoby, zalecany jest jednak udział osób od 13 roku życia. Pierwszy etap konkursu, eliminacje szkolne, odbędzie się 12 marca 2019 r. (wtorek), natomiast półfinał i ścisły finał dla najlepszych uczestników eliminacji zaplanowano na początek kwietnia 2019.

Zgłoszenia na konkursy przyjmują nauczyciele języka niemieckiego.

zaproszenie