Zajęcia w bibliotece austriackiej

Dnia 10.02.2014r. grupa 19 uczniów i 2 nauczycieli udała się do Opola na warsztaty poświęcone Austrii. Wyjazd odbył się w ramach koła języka niemieckiego dzięki wsparciu Rady Rodziców.

W Bibliotece Austriackiej mieliśmy okazję wysłuchać wykładu o ,,kraju gór, kraju rzek, kraju pól, kraju katedr […]” oraz porozmawiać o przygotowaniach do konkursu ,,Austria- kraj i mieszkańcy”, którego pierwszy etap odbędzie się 6 marca 2014r.

Dzięki multimedialnej prelekcji w przystępny i atrakcyjny sposób uczniowie utrwalili najważniejsze wydarzenia historyczne, informacje o miastach i regionach Austrii oraz o kulturze tego kraju. Młodzież obejrzała film o Wiedniu, zapoznała się z zasobami biblioteki, a także otrzymała ulotki i czasopisma rozsławiające alpejskie krajobrazy Austrii.

Wyjazd dla uczniów zorganizowały panie z języka niemieckiego – Agnieszka Długokęcka-Kardaś i Marta Prociak.

oprac: M. Prociak

1,108 total views,  2 views today