previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Zajęcia sportowe

 

Pięknego czerwcowego  popołudnia,  załoga koła żeglarskiego Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie wyruszyła na pierwszą w tym sezonie ekspedycję na Zalewie Michalickim. Dookoła woda, wiatr wiejący w żagle, oraz fantastyczny humor, zdecydowanie tak można zdefiniować niepowtarzalny klimat na żaglówce „BAKS”. Czytaj dalej

 908 total views

Lekka atletyka

     Piękna nazwa „królowej sportu”, jaką łączy się z lekkoatletyką, nie jest zwrotem grzecznościowym. Lekkoatletyka zasłużyła sobie na ten wzniosły przydomek wieloma walorami. Różnorodność i mnogość konkurencji prowadzonych na naszych zajęciach stwarza doskonałe możliwości dla rozwoju wszystkich cech motorycznych i wolicjonalnych. W przypadku wielu konkurencji mamy do czynienia z elementami ruchowymi opartymi na wielu cechach motorycznych. Lekkoatletyka jako jedna z nielicznych dyscyplin sportowych pozwala naszej młodzieży wykorzystać swoje szanse w podnoszeniu poziomu sportowego niezależnie od posiadanych warunków fizycznych i dyspozycji psychofizycznych. Lekkoatletyka to dostępność, przydatność, wymierność i zdrowotność. Każdy nasz uczeń może znaleźć konkurencję, która mu będzie najbardziej odpowiadała.

Czytaj dalej

 1,185 total views,  1 views today

Szkoła pod żaglami

Żeglarstwo to dyscyplina sportu i turystyki uprawiana na sprzęcie o napędzie żaglowym. Zaspokaja różnorodne potrzeby człowieka, m.in. poznawcze, estetyczne, emocjonalne, kulturalne. Kształtując specyficzny model zachowań, jest także wykorzystywane do celów resocjalizacyjnych i rehabilitacyjnych. W węższym i tradycyjnym znaczeniu to dyscyplina sportu i turystyki wodnej obejmująca, oprócz żaglowego, jachting motorowodny.

Żeglarstwo można podzielić na regatowe i turystyczne, morskie i śródlądowe, jachtowe i deskowe (windsurfing), żeglarstwo lodowe i żeglarstwo lądowe (źródło: wiem.onet.pl).

Czytaj dalej

 1,232 total views