Z WIZYTĄ W BIBLIOTECE AUSTRIACKIEJ W OPOLU

W poniedziałek 7 marca trzydziestoosobowa grupa młodzieży  naszego gimnazjum wraz z nauczycielkami języka niemieckiego odwiedziła Bibliotekę Austriacką w Opolu, gdzie odbył się wykład pod tytułem „Austria bliżej”. Podczas wykładu przedstawione zostały informacje o historii i spuściźnie kulturowej tego kraju. Wiadomości te z pewnością przydadzą się podczas udziału w 19 konkursie Austria – kraj i mieszkańcy, w którym nasi uczniowie wezmą udział po raz kolejny. W tym samym dniu w bibliotece odbył się także wykład dotyczący tradycji i obrzędów wielkanocnych w Niemczech. Uczniowie mogli poznać zwyczaje panujące podczas Świąt Wielkiej Nocy w krajach niemieckojęzycznych,  słownictwo związane z tym świętem i porównać  obyczaje w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów. Dziękujemy wszystkim chętnym uczniom za udział w wykładach i życzymy powodzenia na  teście wiedzy o Austrii, który odbędzie się już  w czwartek  10 marca.

Opracowały nauczycielki j. niemieckiego

Agnieszka Długokęcka- Kardaś