„Z pisma na płytę. Tworzymy audiobook”.

Dnia 25 maja 2017 roku w naszym gimnazjum odbyła się prezentacja projektu „Z pisma na płytę. Tworzymy audiobook”, realizowanego przez Tamarę Bak, Gabrysię Bezę, Zosię Kot, Natalię Miarkę i Kasię Stanik pod opieką Magdaleny Gawlak. Podczas uroczystej prezentacji projektu edukacyjnego uczennice zaprezentowały kilka ważnych informacji na temat praw autorskich, które tłumaczyły wybór dziewczyn – autorzy starsi, tzn. tacy, którzy urodzili się i tworzyli w XIX wieku albo wcześniej, są „bezpieczni”, czyli nie naruszamy ich praw. Stąd uczennice zdecydowały się na „Bajki” Ignacego Krasickiego. Następnie dziewczyny zachęciły publiczność do wykonywania wspólnych ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych, niezbędnych do poprawnej pracy głosem. Dla chętnych widzów uczennice przygotowały konkursy na poprawną dykcję, polegających na przeczytanie bez zająknięcia łamańców językowych oraz w porywający sposób fragmentu literatury klasycznej. Zabawy było co nie miara, ponieważ w szranki stawali uczniowie i nauczyciele! Ostatnim i najważniejszym punktem spotkania była prezentacja audiobooka. Zosia Kot – autorka zachwycającej okładki, opowiadała o swojej pracy, a pracę wokalną Tamary, Gabrysi, Zosi, Natalii i Kasi publiczność mogła posłuchać w ramach premiery!
Podczas spotkania goście częstowani byli nie tylko informacjami o prawach autorskich, prawidłowej pracy głosem, ale również słodkościami i herbatką. Pod koniec prezentacji wszyscy obecni zebrali się przy jednym stole i odbyli miłą pogawędkę. Dziękujemy za przybycie rodzicom, uczniom, pani Jolancie Włodarczak, pani dyrektor Małgorzacie Górniak oraz panu dyrektorowi – Arturowi Matkowskiemu.
Celem projektu było stworzenie m.in. pomocy dydaktycznej dla polonistów, zatem uczennice wyrażają nadzieję, że wkrótce ich płyta odbędzie „turnee” po klasach! Miłego słuchania!