Podczas styczniowych zastępstw z nauczycielem bibliotekarzem uczniowie klas pierwszych mogli spróbować swych sił w ortograficznych “zapasach”. Zmierzyli się nie tylko z wyjątkowymi słówkami ułożonymi w arcytrudnym dyktandzie, ale również ćwiczyli bystrość i spostrzegawczość w konkurencji zwanej “wykreślanką”. Tegoroczny rekord wyniósł 34 słowa, ale nie jest to ostateczny wynik, ponieważ wykreślanka chowa w sobie więcej ortograficznych tajemnic. Podobną konkurencją była “rozsypanka”, ale tu uczniowie poradzili sobie po mistrzowsku. W każdej klasie pierwszej zostali wyłonieni laureaci I, II i III miejsca, a są to:

z klasy I a
I miejsce Ola Prędki
II miejsce Ania Charlicka
III miejsce Martyna Furmańska

z klasy I b
I miejsce Julia Woźniak
II miejsce Natalia Mateja
III miejsce Kacper Kosmala

z klasy I c
I miejsce Hania Łebzuch
II miejsce Amelia Chruszcz
III miejsce Oliwia Chowanek

z klasy I d
I miejsce Karolina Słomińska
II miejsce Zuzia Gorczyńska
III miejsce Olek Śliwiński

Dla każdego uczestnika przygotowana jest nagroda.