Z książką w Nowy Rok – o potrzebie czytania dzieciom

Każdy człowiek, mały i duży, szuka sposobów na… nudę. Jest tyle możliwości, a nowych wciąż przybywa. Jednak jest jeden sposób, jeden z najstarszych, najprostszych, a wciąż niedoceniany. To, po prostu, książka. Czytanie dziecku od najmłodszych lat, a jak niektóre źródła twierdzą – nawet jeszcze wcześniej (!) – ma zbawienny wpływ na rozwój emocjonalny oraz intelektualny. Najważniejszym „plusem” czytania jest fakt, że uczy koncentracji, jak i wyciągania wniosków. Pomaga też radzić sobie z emocjami i zdobywać wiedzę o świecie i… o ludziach. Ponadto wspólne czytanie rodziców i dzieci buduje więzi na całe życie. Człowiek jest istotą społeczną i wśród społeczeństwa egzystuje. Warto zatem zadbać, aby ta egzystencja była jak najlepsza.
Molik i pani Magda mają nadzieję, że wśród noworocznych postanowień znalazło się jedno – czytanie! A tych, którzy mają specjalne postanowienia z książką w roli głównej, zapraszamy do udziału w wyzwaniach czytelniczych. Zaczytanego Nowego Roku!

link do wypowiedzi prof. Barry’ego Zuckermana