Z dobroci serca – akcje Klubu Ośmiu

„Kto wierzy w obecność dobra w drugim człowieku, rozbudza je w nim”

Jean – Paul Sartre

Od 15 października do końca listopada prowadziliśmy w szkole zbiórkę makulatury. Udało nam się zebrać 1090 kg, najwięcej uzbierała kl II b – 210 kg, natomiast indywidualnie po 90 kg Kaja Konieczna z kl I a i  Fabian Szmyd z kl II c. Dnia 08. 12. 2017r zawieźliśmy makulaturę do punktu skupu i ze sprzedaży uzyskaliśmy 100 zł. Wielką pomoc okazał nam Pan Krzysztof Wolak, który podobnie jak w zeszłym roku zapewnił bezpłatny transport i pomagał chłopcom z kl III c w załadunku i rozładunku makulatury. W okresie przedświątecznym prowadziliśmy sprzedaż kartek świątecznych, z których uzyskaliśmy 383 zł  68 gr. Charytatywny kiermasz Bożonarodzeniowy został już wpisany w tradycję naszej szkoły. Nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice, pracownicy obsługi  chętnie wspierają świąteczne akcje dzieląc się darem serca. Dnia 20 grudnia od godz. 15.00 do 18.00. sprzedawaliśmy świąteczne ozdoby wykonane przez wolontariuszy i uczniów, w szkole oraz w ramach Namysłowskiego Jarmarku.  W sumie pozyskaliśmy 717 zł 20 gr.

Przeprowadzone akcje prowadziliśmy na rzecz budowy szkoły w Nigerii, 16 stycznia 2018r na konto School Sisters of Notre Dame w Nigerii przekazaliśmy 300 euro  tj. 1283zł 94 gr plus prowizja 50 zł  w sumie przelew wyniósł 1333 zł, 94 gr. Do 20 grudnia trwała akcja „Piórniki dla Afryki” – przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę piórników dla pigmejskich dzieci, 3 stycznia przekazaliśmy zebrane przybory szkolne Prezesowi Stowarzyszenia Odnowy Wsi Kopalina. Międzynarodowy Dzień Wolontariusza obchodziliśmy uroczyście dnia 12 grudnia – w ramach świątecznego spotkania dokonaliśmy wyboru Ambasadorem Dobra z grona  członków Klubu Ośmiu. Ambasadorem Dobra została  Julia Ostrowska z kl II b.

Pod  hasłem „Gwiazdka nie tylko dla dzieci, niech babci i dziadkowi tez zaświeci” zorganizowaliśmy w szkole akcję „Paczka dla Seniora”.  Współpracując z Parafialnym Oddziałem Caritas przy Parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu pozyskaliśmy informacje o osobach starszych samotnych schorowanych. Każda klasa pod opieką wychowawcy przygotowała zgodnie z zapotrzebowaniem paczki świąteczne dla wylosowanej osoby.  W paczkach znalazły się artykuły spożywcze, świąteczne, kosmetyczne, a  także ciepłe ubrania, ręczniki itp. W dniach od 18 – 21 grudnia dostarczyliśmy paczki potrzebującym. W każdym domu spotkaliśmy się z ogromną wdzięcznością, a w niejednym były i łzy wzruszenia, gdyż nasza obecność z paczkami była dla nich radosną niespodzianką.

Dnia 9 lutego 2018 roku odbył się bal karnawałowy „Z serca dla serc wielu” w Środowiskowym Domu Samopomocy w Namysłowie. Zorganizowany przez uczniów realizujących projekt edukacyjny: Radość, zabawa taniec – jak zorganizować bal integracyjny dla Środowiskowego Domu Samopomocy, a także przez członków naszego szkolnego wolontariatu „Klub Ośmiu”. Wszyscy bawiliśmy się wspaniale! Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, wybraliśmy Miss i Mistera balu. Zorganizowaliśmy wiele zabaw i konkursów. Pod koniec każdy z uczestników balu otrzymał prezent. W czasie zabawy można było napić się czy zjeść ciastko upieczone przez naszych uczniów. Atmosferę umilały także muzyka oraz dekoracja sali. Z wszystkimi uczestnikami oraz opiekunami w Środowiskowym Domu Samopomocy widzimy się za rok!