XXI EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO ”DZIEJE NAMYSŁOWA” ROZSTRZYGNIĘTA!

 XXI EDYCJA KONKURSU HISTORYCZNEGO

”DZIEJE NAMYSŁOWA” (ETAP MIEJSKO – GMINNY)

ROZSTRZYGNIĘTA!

 

„Mała Ojczyzna” to taki kawałek świata, z którym człowiek jest szczególnie związany, gdzie czuje się naprawdę u siebie.”
 

To świat, w którym żyjemy na co dzień, nasz najbliższy krajobraz, wszystko co nas wokół otacza. To ludzie mieszkający w granicach naszej gminy i stworzona przez nich kultura. To przeszłość i tradycje, teraźniejszość i przyszłość. Dlatego należy kształtować ten patriotyzm już od  dziecka, poprzez rozbudzanie miłości do „Małej Ojczyzny”. Ważne jest, aby młodzież poznawała historię swojego miasta i regionu, aby się w ten sposób z nim się utożsamiała. I dlatego, jak co roku od wielu lat, w dniu 10 czerwca 2015 roku, o godz. 12.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Namysłowie, odbył się XXI Konkurs Historyczny pn. „Dzieje Namysłowa”. Do starcia finałowego zgłosili się uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów w Namysłowie, z Gimnazjum w Smogorzowie oraz z Gimnazjum w Ligocie Książęcej. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Kania, kl.I.d, Gracja Gińczycka,  kl.I.c  oraz Jakub Grzyb,  kl.I.d.  Nad przebiegiem Konkursu czuwali jego organizatorzy, tj. pani Jadwiga Kawecka, pani Teresa Hruby oraz pan  Mateusz Magda, prezes Namysłowskiego Towarzystwa Miłośników  Ziemi Namysłowskiej. Wszyscy obecni młodzi miłośnicy historii Namysłowa,  uczestnicy konkursu, najpierw rozwiązywali  test pisemny, a następnie w II turze, (w tym nasza uczennica Zuzia Kania), stanęli do dogrywki  ustnej,  która wyłoniła zwycięzcę.  I tak laureatką Konkursu Historycznego „Dzieje Namysłowa” została Zuzanna Kania, zajmując I miejsce, natomiast Gracja Gińczycka, zajęła V, a Jakub Grzyb VI  miejsce. Młodzież wykazała się  szeroką wiedzą o  swoim mieście i regionie.    

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w poznawaniu historii „Małej Ojczyzny”.

Małgorzata Górniak
Elżbieta Kozak

 1,566 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum