Wystawa w Namysłowskim Ośrodku Kultury

Gotthold Ephraim Lessing powiedział: „Kobieta jest arcydziełem wszechświata”. Podążając za tą myślą, nie trudno znaleźć uzasadnienie tematu wystawy Koła Inwencji Twórczej SORBONA w Namysłowie – „Naprawdę jaka jesteś…”(Od Kleopatry do Marilyn Monero), którą 01.03.2016 roku mogli oglądać w NOK-u uczniowie klasy I c. Kobieta od najdawniejszych czasów zajmowała szczególne miejsce w wielu kulturach. Jej symbolika to sprzeczności od chaosu, niezgody, nieładu, pokusy do natury, macierzyństwa, moralności, cnoty, piękna, stałości. Nic dziwnego, że przez wieki to właśnie ona była inspiracją dla artystów. Reprodukcje dzieł największych malarzy omówiła podczas wystawy Pani Alicja Okularczyk – jej inicjatorka. Na ścianach Namysłowskiego Ośrodka Kultury widnieją dzieła m. in. Tamary Łempickiej, Klimta, Warhola, Vermeera, Leonarda da Vinci. Uczniowie byli pod wrażeniem jakości prac i ich wiarygodności. Według nich, niczym nie różniły się od oryginału. Nieoceniona też było omówienie wystawy, podczas którego przybliżone zostały sylwetki malarzy, historie uwiecznionych na obrazach kobiet, techniki malarskie wykorzystywane w różnych epokach. Wystawa jest niesamowita, tak jak niesamowite są kobiety. Różnorodna, kolorowa, intrygująca. Polecamy wszystkim.