Wyróżnienie dla pani Magdaleny Gawlak od Fundacji ABCXXI

Fundacja ABCXXI Cała Polska czyta dzieciom, znana wszystkim miłośnikom książek, przyznaje co roku nagrody bibliotekarzom za przeprowadzoną Kampanię Czytania w placówkach – bibliotekach publicznych lub szkolnych. Pani Magdalenie Gawlak przyznano nagrodę wyróżnienia za zorganizowanie wydarzeń popularyzujących czytanie książek i angażowanie uczniów do czytania za rok ubiegły – 2019/2020. “Wychowanie przez czytanie” (i II miejsce w ogólnopolskim konkursie pod tym samym hasłem!), “Mądrzy Cyfrowi”, “BohaterON w Twojej szkole”, wyzwania czytelnicze, zabawy z Lassem i Mają oraz serią “Czytam sobie” to tylko niektóre wydarzenia stacjonarnej “promocji” obcowania z książką. W trybie zdalnym odbył się Tydzień Bibliotek, czyli gamebooki z dwójką młodych detektywów z Valleby, oraz Tydzień Czytania pod hasłem “Cała Polska czyta o zwierzętach” – wydarzenie najtrudniejsze do zorganizowania, ale jedno z najciekawszych i najbardziej satysfakcjonujących.
Nagroda wyróżnienia od Fundacji ABCXXI dla szkoły, która od 3 lat jest ponownie szkołą podstawową, to nie lada gratka. Jednak nie udałoby się tego osiągnąć, gdyby nie uczestnicy – uczniowie, rodzice – gdyby nie współpraca nauczycieli i życzliwe nastawienie zapraszanych gości, a kreatywny bibliotekarz, umiejący “pokierować najprzeróżniejszymi pomysłami” to tylko taka wartość naddana.

zaproszenie
LOGO KONKURSU