WYNIKI KONKURSU O STANACH ZJEDNOCZONYCH I KANADZIE

Dnia 26 lutego odbył się Konkurs Wiedzy o Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Wzięło w nim udział 18 uczniów z klas I-III. Celem konkursu było sprawdzenie wiedzy dotyczącej geografii, historii i kultury krajów Ameryki Północnej. Uczniowie musieli zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi wydarzeń historycznych, ukształtowania terenu, słynnych miejsc oraz  osobistości nauki, polityki, sportu i kultury. Poziom wiedzy był wyrównany, a walka o pierwsze miejsca – bardzo zacięta.

Oto lista zwycięzców:

• I miejsce                             Karolina Humeniuk         (II E)
  • II miejsce ex aequo          Zofia Sarnicka                    (II D)           Maciej Stan        (III D)
  • IV miejsce                          Michał Siejka                      (III C)
  • V miejsce                           Maja Górniak                      (III D)

Gratuluję zwycięzcom i dziękuję pozostałym uczestnikom konkursu.

Pytania konkursowe są dostępne w Materiałach dla Uczniów w zakładce Dla Uczniów.

konkurs Usa Kanada

opr. Joanna Koncewicz