Wyniki konkursu na  „Najpiękniejszą palmę wielkanocną”  Wielkanoc 2021

Palma to jeden z symboli zbliżających się świąt Wielkiej Nocy. Z tej okazji w naszej szkole został zorganizowany po raz pierwszy konkurs na „Najpiękniejszą palmę wielkanocną.”  Główny cel konkursu to kultywowanie tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a także rozwijanie zdolności plastycznych oraz promowanie talentów. Konkurs był adresowany do uczniów edukacji wczesnoszkolnej i spotkał się z dużym zainteresowaniem, na konkurs wpłynęło 25 palm. W czwartek 25 marca zgodnie z planem Komisja Konkursowa przystąpiła do oceny palm. Zadanie okazało się niezwykle trudne, ponieważ przygotowane palmy to prawdziwe arcydzieła sztuki. Komisja oceniała prace zgodnie z regulaminem konkursu uwzględniając stylistykę zgodną z tradycją, dobór odpowiednich materiałów i elementów zdobniczych, estetykę wykonania pracy, pomysłowość i inwencję twórczą. Szczególną uwagę zwracała na zgodność tradycji w zakresie kształtu i zastosowanych materiałów oraz sposób zdobienia.

W wyniku przeprowadzonej analizy i oceny wszystkich prac zgłoszonych do konkursu, komisja wyłoniła zwycięskie palmy wielkanocne.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce:

Marcińczak Julia kl. II B

Jaśniak Jowita kl. II B

Szczur Franek kl. II B

II miejsce:

Franczak Alicja kl. I B

Milena Sołtysiak kl. I B

Pala Filip kl. I A

III miejsce:

Kaczmarek Gabriela kl. I A

Mentel Karolina kl. I A

Wilczyński Ignacy kl. II A

Z uwagi na bardzo wysoki poziom artystyczny prac konkursowych oraz ich skalę i związaną tym pracochłonność, wymagającą także wielkiego kunsztu i wrażliwości estetycznej komisja konkursowa przyznała „WYRÓŻNIENIA” wszystkim pozostałym pracom konkursowym. Wyróżnieni uczestnicy konkursu to:

1. Jarosz Oskar kl. I A
  2. Cygan Hanna kl. I A
  3. Michalak Sara kl. I A
  4. Ocharska Zuzanna kl. I A
  5. Wrońska Natalia kl. III A
  6. Okrzesiak Joanna kl. I B
  7. Rybak Antonia kl. II A
  8. Zając Nadia kl. III B
  9. Zając Weronika kl. I B
  10. Khavliuk Viktoria kl. B
  11. Nowicki Adam kl. II A
  12. Szołdra Milena kl. II B
  13. Przytulski Kacper kl. II A
  14. Chruściński Kacper kl. II B
  15. Paździor Alexsander kl. I B
  16. Marchewa Florian kl. I B

Wszystkie palmy duże i małe zachwycały kolorem i bogactwem zastosowanych materiałów. Zostały wykonane z użyciem gałązek wierzbowych, bukszpanu, różnego rodzaju suszonych kwiatków, roślin ozdobnych, udekorowane kolorowymi ręcznie wykonanymi kwiatami z bibuły, wydmuszkami, zajączkami, ptaszkami, piórkami, wstążeczkami itp. Wysoki poziom prac to  ogromna zasługa Rodziców naszych uczniów, którym należą się słowa szczególnej wdzięczności za trud i długie godziny pracy z dzieckiem poświęcone na przygotowanie palm na konkurs. Bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i współpracę. Nagrody i dyplomy laureatom i wyróżnionym uczniom zostaną wręczone po powrocie do szkoły. Zwycięzcom gratulujemy wygranej i składamy serdeczne podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu za przygotowanie pięknych prac.

To są palmy przewspaniałe
Zrobione z wierzbowych gałązek, z suszonych kwiatów i wstążek
Dajemy wam palmy w darze, bo tak stary zwyczaj każe.
Bo dawno temu wierzono, że palmy złe moce odgonią.”

zaproszenie