Wykład w bibliotece Austriackiej w Opolu

Dnia 23.03 odbył się wyjazd do biblioteki Austriackiej w Opolu. 36 uczniów klasy pierwszej i drugiej wraz z nauczycielkami języka niemieckiego uczestniczyło w wykładach dotyczących Austrii, jej historii, geografii, kultury oraz osobowości tego kraju. Wykład był dobrym przygotowaniem do konkursu wiedzy o tym kraju zwłaszcza, że następnego dnia będą brali w nim udział. Po bardzo interesującym wykładzie o jednym z krajów niemieckojęzycznych mieliśmy możliwość poznania tradycji wielkanocnych w Niemczech. Wykład ten miał na celu przybliżenie nam tradycji i obrzędów, jakie są w Niemczech. Po bogatych w nowe informacje wykładach wróciliśmy szczęśliwie do domu. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników konkursu: Austria- kraj i mieszkańcy.

Opracowała

Anna Toch-Pasiar