Wyjazd do Teatru Lalki w Opolu

“Mr Scrooge” w Teatrze Lalki i Aktora w Opolu.

W dniu 17 grudnia 2014 roku uczniowie z klas I d i III c wraz z koleżankami i kolegami ze Szkolnego Koła Teatralnego, pod opieką wychowawców p. Małgorzaty Górniak, p. Włodzimierza Putowskiego oraz p. Sebastiana Koniecznego, udali się do Opola, aby tuż przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia obejrzeć w Teatrze Lalki i Aktora, jedną z najpiękniejszych opowieści Karola Dickensa o Ebenezerze Scrooge pt: „Opowieść wigilijna”, a także aby wziąć udział w niezwykłym spotkaniu z tradycjami bożonarodzeniowymi podczas lekcji teatralnej poświęconej tematyce szopek i jasełek, prowadzonej przez profesjonalnych aktorów.

Podczas spotkania z aktorami, panią Barbarą Lach i Łukaszem Bugowskim uczniowie mieli okazję nie tylko dowiedzieć się o szopkowych korzeniach teatru lalek, ale poznali również piękne historie związane z Bożym narodzeniem. Zaśpiewali też z artystami kolędę i odegrali sceny znane z tradycyjnego „chodzenia z szopką”.

Małgorzata Górniak

1,400 total views,  1 views today