Wycieczka na Ślężę

06 października klasy Ia i Ic wzięły udział w wycieczce na Ślężę. Nie wszyscy pewnie wiedzą , że Ślęża to wygasły wulkan (a nie jak większość ludzi myśli, że powstała podczas ruchów górotwórczych). Świadczą o tym skały budujące to wzniesienie (m.in. – granity i bazalty).

Poniedziałkowy poranek powitał nas piękną słoneczna pogodą. Co prawda po drodze napotykaliśmy liczne mgły, które nieco nas zaniepokoiły ale dojeżdżając do przełęczy Tąpadła wszystko wróciło do normy.

Około godziny 10.15 rozpoczęliśmy marszcz na szczyt. Po drodze uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi pieszej wędrówki, nawiązywali nowe znajomości i rozmawiali na różne tematy.

Po dojściu do celu podziwialiśmy piękną panoramę ziemi dolnośląskiej, odwiedziliśmy Dom Turysty PTTK ( tam czas na ciepłą herbatkę, sok i coś słodkiego ). Oczywiści był czas i na zdjęcia u stóp kościółka pw. NMP z XIX wieku.

Po godzinnym postoju udaliśmy się w drogę powrotną na parking do Sobótki, gdzie czekał na nas autokar.

Wycieczka miała na celu zintegrowanie uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w naszym gimnazjum. Jednocześnie uczestnicy tego wyjazdu mogli podziwiać piękno przyrody Ślężańskiego Parku Krajobrazowego i aktywnie spędzić ten piękny październikowy dzień, który z pewnością przyczynił się do większej integracji dwóch zespołów klasowych.

Opracował: Jacek Pawłowski

1,160 total views,  1 views today