Wycieczka do ZOO

10 października uczniowie z klas VA i VIIIA pojechali na wycieczkę do wrocławskiego ZOO.

Celem wyjazdu było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO oraz kształtowanie umiejętności kulturalnego zachowania w miejscach publicznych i przyjemne spędzenie dnia. Podczas wyjazdu była piękna pogoda, a dzieciom dopisywały dobre humory. Uczniowie podczas wycieczki mieli okazję zobaczyć niespotykane na co dzień zwierzęta i ptaki pochodzące ze wszystkich kontynentów. Przyglądanie się zachowaniu egzotycznych zwierząt budziło wśród nich wiele emocji. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami sprawił, że wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwałe zapiszą się w pamięci dzieci. Wyjazd okazał się nie tylko wspaniałym przeżyciem, ale również atrakcyjną lekcją przyrody. Ogród Zoologiczny jest nie tylko uroczym miejscem do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, ale też skarbnicą wiedzy przyrodniczej całego świata. Pobyt w ZOO dostarczył uczniom wiele wrażeń i  radości. Oczywiście nie mogło się obyć bez wizyty w McDonald’s. Dzieci wróciły do domów troszkę zmęczone, ale  bogatsze o nowe doświadczenia.