previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Dnia 18 października 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę do malowniczego Drezna. Zwiedziliśmy Muzeum Zwinger, zobaczyliśmy tam zbiory najwspanialszych malarzy świata – ujrzeliśmy między innymi obraz Rafaela Santiego “Madonna Sykstyńska”.

Obejrzeliśmy cudowną porcelanę ze zbiorów m.in. saskich królów oraz dowiedzieliśmy się jakimi przyrządami posługiwali się matematycy i fizycy dawnych wieków. Jak dawniej wyglądał cyrkiel? Jak wyglądało zwierciadło wklęsłe? Dla nas te pytania nie stanowią już problemu. Dane nam było także dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie i otaczającym nas świecie w Muzeum Higieny. Mogliśmy sprawdzić kto z nas jest mistrzem relaksu, jak na świat patrzy pszczoła, jak pachnie wieloryb a jak świeżo zmielona kawa, dowiedzieliśmy się też, jak wielką pracę musi wykonać nasze serce, gdy pompuje naszą krew.

W wolnym czasie mieliśmy okazję podszkolić swój język niemiecki i dowiedzieć się, że język angielski nie jest chyba mocną stroną niemieckiej młodzieży.

Wycieczka bardzo nam się podobała z tego względu mamy nadzieję, że Nasi Nauczyciele nie zrażą się naszymi drobnymi grzeszkami i pozwolą nam raz jeszcze cieszyć się wyjazdem do kraju za naszą zachodnią granicą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość odwiedzenia stolicy tego kraju.

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

Tekst autorstwa uczniów klasy III D

 926 total views,  1 views today