Wycieczka do Drezna

Dnia 18 października 2013 roku wybraliśmy się na wycieczkę do malowniczego Drezna. Zwiedziliśmy Muzeum Zwinger, zobaczyliśmy tam zbiory najwspanialszych malarzy świata – ujrzeliśmy między innymi obraz Rafaela Santiego “Madonna Sykstyńska”.

Obejrzeliśmy cudowną porcelanę ze zbiorów m.in. saskich królów oraz dowiedzieliśmy się jakimi przyrządami posługiwali się matematycy i fizycy dawnych wieków. Jak dawniej wyglądał cyrkiel? Jak wyglądało zwierciadło wklęsłe? Dla nas te pytania nie stanowią już problemu. Dane nam było także dowiedzieć się wielu rzeczy o sobie i otaczającym nas świecie w Muzeum Higieny. Mogliśmy sprawdzić kto z nas jest mistrzem relaksu, jak na świat patrzy pszczoła, jak pachnie wieloryb a jak świeżo zmielona kawa, dowiedzieliśmy się też, jak wielką pracę musi wykonać nasze serce, gdy pompuje naszą krew.

W wolnym czasie mieliśmy okazję podszkolić swój język niemiecki i dowiedzieć się, że język angielski nie jest chyba mocną stroną niemieckiej młodzieży.

Wycieczka bardzo nam się podobała z tego względu mamy nadzieję, że Nasi Nauczyciele nie zrażą się naszymi drobnymi grzeszkami i pozwolą nam raz jeszcze cieszyć się wyjazdem do kraju za naszą zachodnią granicą. Z niecierpliwością czekamy na możliwość odwiedzenia stolicy tego kraju.

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie

Tekst autorstwa uczniów klasy III D