previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Dnia 02.10.2013 roku odbyła się w naszej szkole kolejna lekcja demokracji, która polegała na przeprowadzeniu wyborów uzupełniających do Samorządu Uczniowskiego. Wybory były powszechne (brały w nich udział wszystkie klasy naszej szkoły), równe (każdy głos był tak samo ważny) i tajne.

Dzień wyborów poprzedzony był kampanią wyborczą, podczas której potencjalni kandydaci rozwieszali swoje plakaty wyborcze, agitowali oraz namawiali uczniów do oddania na siebie głosów. Kampania była bardzo zacięta, ale nie naruszała dóbr osobistych innych kandydatów.

W trakcie jej trwania pojawiło się wiele ciekawych pomysłów. Od samego rana komisja wyborcza zapraszała wszystkie klasy na szkolną stołówkę, gdzie nad prawidłowym przebiegiem wyborów czuwała komisja skrutacyjna.

Kolejnym etapem było zwołanie wszystkich nowych i „starych” członków Samorządu Uczniowskiego, gdzie w wewnętrznych wyborach, pod okiem nowych opiekunów, wybrano członków zarządu. Uczniowie naszej szkoły powinni wiedzieć, że to od nich zależy to, co będzie się działo w naszej szkole. Wybory uczą nas odpowiedzialności za swoje decyzje, a zdobyte doświadczenie sprawi, że wyrośniemy na świadome i dojrzałe społeczeństwo.

Przed nowo wybranym Samorządem Uczniowskim stoją teraz pierwsze zadania i spełnienie przedwyborczych obietnic.

Życzymy owocnej pracy, wiele sił i wytrwałości a także pomysłowości.

Niech czyny, a nie tylko słowa świadczą o Was!

 932 total views,  2 views today