Wspomnienia z Bożego Narodzenia

Trudno dzisiaj wyobrazić sobie okres świąt Bożego Narodzenia bez szopki betlejemskiej, która współtworzy szczególną atmosferę tych niezwykłych dni. Można podziwiać je w naszych kościołach przez cały okres Bożego Narodzenia, do uroczystości Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej – 2 lutego. Do tej pięknej polskiej tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych włączyli się również uczniowie i uczennice klas I A i B oraz ich rodzice.

„Moja szopka pod choinkę” – to zadanie domowe z religii, z którym zmierzyli się w czasie nauczania zdalnego. Siano, żłóbek, Maryja i św. Józef pochyleni nad Dzieciątkiem, obok trzej królowie, pasterze i zwierzęta – tak wyglądają szopki, które uczniowie przygotowali w swoich domach. Ze względu na obecne trudności nie było możliwości zorganizowania wystawy szopek w  naszej szkole.

Poniżej galeria zdjęć szopek, które dotarły drogą internetową.

szopka bożonarodzeniowa
mde

Serdeczne podziękowania za dla uczniów i Rodziców oraz gratulacje za zaangażowanie i pomysłowość.