Wojewódzki Konkurs Techniczny

27 kwietnia 2015 odbył się w zaprzyjaźnionej szkole etap gminy Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów. O godzinie 9 rozpoczął się godzinny test z wiedzy technicznej, obejmującej wiadomości dotyczące materiałoznawstwa, metod połączeniowych, mechaniki, znajomości narzędzi, obróbki żywności, szycia i haftu, obsługi urządzeń domowych, sposobów pomiaru różnych parametrów technicznych, znajomości elektroniki i elektrotechniki, umiejętności czytania schematów, przekładni mechanicznych, rysunku technicznego w zakresie rzutowania i aksonometrii.  Bardzo szeroki zakres tematyczny był wielkim wyzwaniem dla uczestników konkursu. W wyniku eliminacji konkursowej nasi uczniowie zajęli kolejne miejsca I – Maciej Stan kl. IIId, II – Jakub Kubicki kl. IIId, III – Marcel Malicki kl. IIe i IV – Wiktor Gibulski kl. IIe.  Szczególne uznania dla wszystkich zawodników ze względu na trudność konkursu i szeroki zakres materiału. Gratulujemy uczestnikom konkursu.

1,265 total views,  1 views today

zaproszenie