Wojewódzki Konkurs Techniczny

28 kwietnia odbyły się gminne eliminacje Wojewódzkiego Konkursu Technicznego. W eliminacjach tych wzięło udział aż czterech naszych uczniów. Konkurs techniczny jest specyficznym turniejem wiedzy i umiejętności.

Uczniowie gimnazjów realizują zajęcia techniczne w różnych obszarach aktywności technicznej i różnych technologiach. Przy takim zróżnicowaniu treści trudno jest odnaleźć się uczniom w bardzo specjalistycznym konkursie. Cieszy więc fakt, że mimo trudnych zagadnień wciąż są chętni i zainteresowani uczniowie tematyką techniki.

Gratulujemy naszym uczniom udziału w etapie gminnym i rywalizacji z zawodnikami innych szkół. Dla większości był to pierwszy kontakt z techniką i konkursem, co może być dobrym początkiem przyszłorocznych zmagań przedmiotowych.

oprac: Piotr Leszczyński

1,008 total views,  1 views today