Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko–gminnym

Dnia 12.02.2014 r. odbył się Wojewódzki Konkurs Fizyczny na etapie miejsko –gminnym. W konkursie wzięło udział 16 uczestników z czterech gimnazjów gminy Namysłów: Gimnazjum Nr 1 w Namysłowie, Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, Gimnazjum w Smogorzowie oraz Gimnazjum w Ligocie Książęcej.

Konkurs obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu całego materiału nauczania fizyki oraz zagadnienia znacznie wybiegające poza podstawę programową. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach kółka fizycznego oraz przygotowywali się samodzielnie, poświęcając wiele godzin na naukę fizyki, rozwiązując setki zadań. Ich praca zaowocowała, zajęli czołowe miejsca i tak niewiele brakowało, aby uczeń z I miejsca osiągnął awans na szczebel wojewódzki.

Klasyfikacja przedstawia się następująco :

I miejsce – Mikołaj Barszcz kl. III D

II miejsce – Martyna Wołczyńska kl. III D

III miejsce – Alan Jażdż Kl. III D i Bartosz Koziara kl. II A

V miejsce – Aleksandra Kisiel kl. II D

VI miejsce – Agnieszka Orlikowska kl. III D, Wojciech Krzesaj kl. III D,
oraz Kamil Walczak kl. III D

VIII miejsce – Julia Ryszczyk kl. II D i Patryk Kurzawa kl. II A

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Joanna Barszcz i Arkadiusz Pastucha