Wojewódzki Konkurs “Bezpieczeństeo Ruchu Drogowego”

Bezpieczeństwo ruchu drogowego to jedno z zadań w kształceniu młodego pokolenia. Szkoła nasza uczestniczy w realizacji tego zadania poprzez zajęcia wychowania komunikacyjnego oraz udział naszych uczniów w konkursie BRD. 7 kwietnia odbyły się gminne eliminacje konkursu wojewódzkiego, w których wzięła udział nasza drużyna.

Konkurs składał się z testu wiedzy o przepisach i zasadach ruchu na drogach oraz pierwszej pomocy. W tej części konkursowej najlepszy wynik uzyskał nasz uczeń Przemek Majewski. Drugą część konkursu stanowił tor przeszkód, który należało pokonać w jeździe rowerem. Ekwilibrystyczne poczynania kierowców wykazać miały wyjątkowe umiejętności w prowadzeniu pojazdu. Po obu konkurencjach wynik drużynowy uplasował nasza szkołę na II miejscu. Gratulujemy drużynie i podziwiamy ich wiedzę i umiejętności.

Piotr Leszczyński