Wojewódzki finał konkursu BRD w Krośnicy

W gorące sobotnie przedpołudnie 28.05.2016r.  w Krośnicy odbyły się finały wojewódzkie konkursu Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Udział wzięły najlepsze drużyny z całego województw. Nasi uczniowie reprezentowali Powiat namysłowski i oczywiście swoje gimnazjum. W trakcie konkursu zawodnicy rozwiązywali dwa testy teoretyczne z zakresu przepisów drogowego i problemów w ruchu na skrzyżowaniach.  W konkurencji tej zajęliśmy II i III miejsce. Po zmaganiach teoretycznych przyszedł czas na pokaz sprawności rowerowych. Uczniowie pokonywali trudy toru przeszkód w ograniczonej przestrzeni. Niestety w konkurencji tej jeden z zawodników drużyny miał wywrotkę podczas manewru i zespół spadł na daleką pozycję w klasyfikacji ogólnej. Mimo ogromnego stresu po stracie punków drużyna zaprezentowała się świetnie w ostatniej konkurencji podczas jazdy na torze miasteczka ruchu drogowego w warunkach symulacji zdarzeń drogowych. Każdy z członków wykonał wyznaczone zadanie i przejechał trasę z bardzo dobrym rezultatem. Ostatecznie zespół znacząco poprawił wynik i zakończył konkurs niewielką różnicą punktów na VI pozycji. Gratulujemy zespołowi naszej szkoły w składzie Igor Fiała, Bartosz Pater i Wojciech Szuster. Osiągnęli dobry wyniki i mimo kłopotów technicznych nie poddawali się w rozgrywkach, aż do samego końca. Chłopaki są super!