Wrzesień 2020

W miniony piątek (07.03.2014) obchodziliśmy w naszej szkole Wojewódzki Dzień Przeciw Otyłości. Swój udział w tej akcji zaznaczyliśmy poprzez wykonanie plakatów, które przestrzegają przed otyłością.

Niewłaściwy sposób odżywiania oraz brak ruchu mogą w krótkim czasie doprowadzić do zwiększenia masy ciała i do otyłości. Natomiast zbyt radykalne odchudzanie się i zbyt krytyczne ocenianie swojego wyglądu może przyczynić się do utraty masy ciała i do anoreksji. Anoreksja atakuje polskie gimnazja!

Organizm anorektyka nie otrzymuje wystarczającej ilości energii w postaci kalorii, dlatego zwalnia swoje procesy życiowe, a w dłuższej perspektywie rozpoczyna pobieranie energii z własnych tkanek, co oznacza, iż ciało anorektyka konsumuje samo siebie. Chory płaci za to cenę pogarszającej się kondycji psychicznej i fizycznej.

Najbliższe lekcje wychowania fizycznego będą poświęcone anoreksji (pogadanki, slajdy, ankiety itd.) Razem będziemy walczyć z wyniszczającą chorobą

Dziękujemy wszystkim za wykonanie interesujących plakatów.

Marzena Troska

1,119 total views,  1 views today