Wizyta Św.Mikołaja

Dnia 6.12 nasza szkoła gościła, aż dwóch świętych, którzy przybyli do nas prosto z Laponii, aby wszystkich obdarować słodyczami.

Mikołajom pomagali aniołowie i reniferek. Uczniowie, aby godnie przywitać dostojnych gości założyli mikołajkowe i anielskie stroje, a klasy drugie przygotowały niespodziankę i poczęstowały własnoręcznie udekorowanymi pierniczkami. Mikołaje odwiedzili wszystkie klasy, grzeczne oraz te mniej grzeczne dzieci nagrodzili słodkościami. Młodsi jak i starsi świetnie się bawili. Każdy miał szanse usiąść na kolanko naszego Mikołaja, opowiedzieć wierszyk czy zaśpiewać piosenkę. Po udanej wizycie Mikołaje wraz ze swoją świtą polecieli obdarowywać kolejne dzieci, a także zapewnili, że za rok na pewno do nas powrócą.

Opr. Zuzanna Gorczyńska