Wirtualne spotkania autorskie z autorami “złotej listy książek”

Fundacja ABCXXI “Cała Polska czyta dzieciom” zaprasza wszystkich miłośników książek dla dzieci na wirtualne spotkania autorskie z twórcami współczesnej literatury dziecięcej.
27 maja, w czwartek, punktualnie o 13.00 za pośrednictwem facebooka Fundacji pojawi się wywiad z autorem przygód pana Kuleczki, czyli z Wojciechem Widłakiem. Szkolna biblioteka może pochwalić się posiadaniem innych opowiadań pana Wojciecha, m.in. “Marta i ufoludek”, “Sekret ponurego zamku”, “O smoku spod Wawelu”.
A w piątek, 28 maja o godzinie 13.00, na fundacyjnym facebooku pojawi się autorka przesympatycznej Florki, czyli pani Roksana Jędrzejewska-Wróbel. W szkolnej bibliotece znajdziecie przerobione przez autorkę motywy baśniowe w książce pt. “Siedmiu wspaniałych…”.
A w sobotę, 29 maja o godzinie 13.00, będzie ulubiony pisarz dzieci – pan Grzegorz Kasdepke, autor przygód Detektywa Pozytywki.

Pani Magda i Molik zapraszają do śledzenia profilu Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom, ponieważ aż do 2 czerwca znajdziecie tam wywiady z ciekawymi osobami i inne niespodzianki.
Pamiętajcie, że czytanie rozwija słownictwo, wyobraźnię, ale też przybliża odległe kraje (a nawet kosmos!), przybliża świat przyrody i zbliża członków rodziny! Zachęcamy więc do wspólnego czytania dzieciom!