Grudzień 2020

Dnia 10.04.2017 r. w Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie, w ramach projektu edukacyjnego, odbył się wieczorek autorski uczniów, zorganizowany przez uczennice klasy IIc: Hannę Kosikowską, Julię Szymczyk, Julię Staszewską, Nikolę Włodarczyk i Emilię Zysiak.  Uroczystość, której celem była prezentacja utworów naszej młodzieży i ukazanie ich literackich talentów, poprowadzona została przez Julię Szymczyk i Hannę Kosikowską. Zaproszeni goście mogli usłyszeć przejmujące wiersze w wykonaniu: Pauliny Ciunek, Gracji Gińczyckiej, Jakuba Tabak i Hanny Kosikowskiej, opowiadania: Martyny Trojanowskiej, Kacpra Sumińskiego, Juliusza Leszczyńskiego i Julii Podgórskiej oraz esej Sylwii Kocot. Występy młodych tworców urozmaicały utwory muzyczne w wykonaniu Laury Wróblewskiej i Alicji Walczak oraz recytacja Hanny Łebzuch i Oliwi Chowanek wiersza Juliana Tuwima “Nauka”.  Na sali udekorowanej w odcienie złota i zieleni panowała ciepła i przyjemna atmosfera. Przysłonięte rolety, zapalone na stolikach świece i świeże kwiaty pozwoliły wyciszyć się i skupić na pięknie prezentowanych utworów. Dla gości i dla występujących przygotowano słodki poczęstunek.  W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc przy naszym projekcie: opiekunowi – P. Kindze Węgrzyn – Kanak, uczestnikom, obsłudze sprzętu – Patrykowi Chwiołce i Wiktorowi Kołczowi oraz przybyłym gościom.

Julia Szymczyk z klasy IIc.