previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Drogie Świetliki,

w związku z tym, że wiosna na każdym kroku zachęcamy do wybrania się na weekendowy spacer i sporządzenia notatek dotyczących przyrody.Poobserwujcie rośliny, zwierzęta, a tym samym zaczerpnijcie świeżego powietrza  i odpocznijcie od monitorów. Wybierzcie się do lasu, na łąkę. Przyjrzyjcie się florze i faunie, zróbcie notatki i nawet stwórzcie zielnik. Może uda Wam się również podglądnąć zwierzęta bądź ptaki. Połóżcie się na trawie popatrzcie na chmury – wytężcie wyobraźnie i spróbujcie pomyśleć jakie kształty Wam przypominają. Jest to przykład pareidolii czyli zjawiska dopatrywania się znanych kształtów w przypadkowych szczegółach. Czy słyszeliście o dendroterapii?? Jeśli nie to obejmijcie drzewo w lesie i sprawdźcie czy poczujcie jego energię.

Tych z Was, którzy nie lubią spacerować może skusi przejażdżka na rowerze. Zróbcie zawody z rodzeństwem bądź rodzicami. Poczujcie ducha rywalizacji i zadbajcie o swoje zdrowie i sprawność fizyczną.

Wasze mamy na pewno ucieszą się z bukietów polnych kwiatów zwłaszcza, że Dzień Matki się zbliża. Powiedzcie swoim mamom jak bardzo je kochacie i podziękujcie za wszystkie nawet najmniejsze rzeczy.

Mamy nadzieję, że te propozycje umilą Wam weekend i zainspirują do działania.

W razie potrzeby prosimy o kontakt przez e-dziennik.

Pozdrawiamy,

wychowawcy świetlicowi: A. Świlak, B. Łabowska,  M. Troska, Marcin Mysiorek, A. Długokęcka – Kardaś

 

 79 total views,  1 views today