Ostatni weekend był pełen pracy dla naszych wędkarzy. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Okręgu Opolskiego w Wędkarstwie Rzutowym na stadionie w Grodkowie. W zawodach rozgrywanych na zasadach zgodnych z międzynarodowymi przepisami castingu znakomicie spisali się nasi uczniowie.

Krystian Ołpiński zajął II miejsce i zdobył tytuł wicemistrza województwa w kategorii U – 16. W tej samej kategorii Patryk Chrabański był III. . Pozostali startujący w tej grupie: Jakub Kubicki i Filip Zając również spisali się znakomicie. W kategorii U-14 Grzegorz Mosiej był XII w województwie.
Trzeba zaznaczyć, że w tej dyscyplinie Okręg Opolski PZW może poszczycić się największą liczbą startujących zawodników w Polsce. Konkurencja jest więc bardzo duża – w zawodach wzięło udział blisko 90 zawodników reprezentujących 23 drużyny z blisko 20 kół PZW. Rzutowcy z Opolsczyzny to absolutna krajowa czołówka, szczególnie w kategorii U – 16. Warto jeszcze dodać, że w tej ciekawej i nietypowej dyscyplinie, która jest rozgrywana w ramach igrzysk dyscyplin nieolimpijskich polscy zawodnicy odnoszą od lat duże sukcesy na poziomie światowym (liczne tytuły mistrzów świata i Europy).

W niedzielę odbyły się Mistrzostwa Koła PZW NSM. Startowali w nich Grzegorz Mosiej, który zajął II m., a Filip Zając III m. w kategorii juniorów.

ZAWODNIKOM serdecznie gratulujemy sukcesów!!!!

oprac: W. Putowski