previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Od kwietnia 2017 roku wdrażamy w klasie Id (dwujęzycznej) innowację pedagogiczną z języka angielskiego o nazwie English – Your Key to Success, która w zamyśle ma rozwinąć kompetencje językowe uczniów zwłaszcza w zakresie komunikowania się, a także poszerzyć ich wiedzę o zagadnienia kulturoznawcze krajów anglojęzycznych.

Innowacja wyrosła z zainteresowań młodzieży językiem angielskim – w szczególności jego odmianą ustną. Uczniowie naszej szkoły bowiem chętnie uczestniczący w wycieczkach do miejsc, gdzie językiem urzędowym jest angielski, wówczas mieszkają u rodzin – rodzimych użytkowników języka angielskiego, uczestniczą też w warsztatach językowych, wykorzystując przy tym swoje umiejętności językowe zdobyte na lekcjach języka angielskiego. Naprzeciw temu wychodzi wdrażana innowacja – według planu – w całości kontekstowo osadzona w realiach życia angielskiego obszaru językowego, co dodatkowo przyczyni się do kształtowania u uczniów postawy poszanowania wobec innych kultur oraz tolerancji dla odmienności i różnorodności w ogólnym tego słowa znaczeniu.

Koncepcja zakłada realizację 12 projektów wdrażanych w okresie 2,5 rocznego cyklu, z wykorzystaniem niekonwencjonalnych metod aktywizujących oraz technologii informacyjno-komunikacyjnej, w trzech kategoriach: teatralnej, teleinformatycznej i wytwórczej.

Rodzaj innowacji: metodyczno – organizacyjna. Numer rejestru w Opolskim Kuratorium Oświaty: WRE.G.53.17

 639 total views,  1 views today