previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Październik 2020
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

WARSZTATY ZAWODOZNAWCZE Z ARCHITEKTEM ROZWIĄZAŃ INFORMATYCZNYCH

W dniu 25 maja 2015 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas dwujęzycznych, tj. Id, IId i IIId z panem Rafałem Krzemińskim, architektem rozwiązań informatycznych pracującym w firmie Capgemini Polska Sp. z.o.o.

W ramach zajęć zawodoznawczych zaproszony gość przeprowadził spotkanie z uczniami w zakresie  informatyki i programowania w języku angielskim, a także przekazał uczniom wiedzę  dotyczącą  wymogów, jakie stawia przed nimi współczesny rynek pracy. Opowiedział uczniom o istocie pracy takiego architekta, którego zadaniem jest projektowanie systemów informatycznych i nadzorowanie procesu ich wdrażania. Architekt jest jednym z kluczowych stanowisk, niezbędnych w każdym zespole projektowym. W świecie zagadnienia biznesowe, nie mogą być rozpatrywane bez wzięcia pod uwagę możliwości i ograniczeń, jakie dają nam nowe technologie. Zrozumienie zagadnień biznesowych, umiejętność modelowania procesów, znajomość metodyk i narzędzi oraz wiedza na temat aplikacji, sprzętu i sieci jest niezbędna. Ponadto wymagana jest pełna wiedza z zakresu informatyki .Do tego dochodzą umiejętności interpersonalne, biegłość w komunikacji werbalnej i pisemnej w języku obcym  z praktycznie każdą grupą  interesantów, od członków zarządu, przez dyrektorów i menadżerów, użytkowników biznesowych, administratorów i programistów a na technikach kończąc. Dlatego ważne jest, aby uczniowie stając przed wyborem swojej ścieżki edukacyjno- zawodowej , zdali sobie sprawę z tego jak ważna jest biegła znajomość języków obcych we współczesnym świecie.

Małgorzata Górniak

Doradca Zawodowy

 942 total views,  1 views today