W dniu 10 czerwca 2016 roku doradca zawodowy z Młodzieżowego Centrum Kariery w Namysłowie przeprowadził warsztaty z doradztwa zawodowego Pt.”Lokalny i krajowy rynek pracy” dla młodzieży z Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi. Młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach. Doradca zawodowy przedstawił uczestnikom jak można zaplanować swoją karierę zawodową i gdzie mogą uzyskać pomoc oraz z jakich szkoleń mogą skorzystać żeby uzyskać odpowiednie zatrudnienie. Prelekcja oraz ćwiczenia miały na celu uświadomienie uczniom, w jaki sposób należy wybierać zawód, i jak się do niego najlepiej przygotować. Uczniowie w trakcie spotkania z doradcą zawodowym mieli okazję nie tylko zdobyć nowe informacje o tematyce zawodów przyszłości, lokalnego rynku pracy, ale również mogli upewnić się, co do słuszności podjętych decyzji z wyborem zawodu. Spotkanie warsztatowe przebiegło w świetnej atmosferze a najwięcej emocji wywołały zajęcia w grupie i tworzenie piramidy skojarzeń, podczas których młodzież mogła wykazać się kreatywnością.

Doradca zawodowy Aneta Świlak

warsztaty