WARSZTATY JĘZYKOWE W LONDYNIE 2016

Podróże kształcą – to powiedzenie przyświecało nam, uczniom i nauczycielom , wyjeżdżającym do Londynu na warsztaty językowe w dniach 14 – 19 marca. Podczas wizyty w stolicy Wielkiej Brytanii mogliśmy zwiedzić Galerię Narodową, Muzeum Brytyjskie, Muzeum Historii Naturalnej i Muzeum Nauki. Widzieliśmy gmach parlamentu brytyjskiego i Big Bena, opactwo Westminster, katedrę św. Pawła, Tower of London i Tower Bridge, siedzibę premiera i królowej Elżbiety II. Podziwialiśmy panoramę Londynu podczas rejsu katamaranem po Tamizie, z kapsuły London Eye i ze wzgórz Greenwich. Zajrzeliśmy na Baker Street do Sherlocka Holmesa i ulicę Pokątną. Poznaliśmy wielu ludzi z różnych kultur, krajów, o różnym kolorze skóry. Mieliśmy okazję, aby wykorzystać naszą znajomość języka angielskiego, którego uczymy się nie tylko podczas lekcji języka, ale również na lekcjach geografii i informatyki w języku angielskim. Wrażeń nie brakowało:

„Było rewelacyjnie. Londyn bardzo mi się podobał. Dzięki świetnemu pilotowi poznaliśmy miasto od podszewki. To wielokulturowe miasto utkwiło mi w pamięci. Mam nadzieję, że kiedyś tam wrócę.”

Uczeń klasy III D

Najlepsza wycieczka w moim życiu. Londyn jako miasto pozostawił po sobie mnóstwo wrażeń i obiecuję sobie w najbliższym czasie tam wrócić. Kiedyś moim marzeniem było pojechanie do Londynu – teraz za cel biorę zamieszkanie tam, choćby na krótki czas podczas studiów. Mieszkanie u rodziny muzułmańskiej miało też dobre strony.”

Uczennica klasy III D

„ Londyn to niesamowite miasto i cieszę się, że mogłam je zobaczyć. Wszystko podobało mi się na tej wycieczce – zabytki, rodzina a nawet to, jak długo jechaliśmy w autokarze ponieważ panowała tam świetna atmosfera.”

Zosia Kot, klasa I B

W Londynie było świetnie. Mam nadzieję, że więcej takich wycieczek będzie organizowanych. Podobały mi się zabytki i muzea, które zobaczyliśmy. Ekipa i klimat miasta sprawił, że żal było wyjeżdżać.”

Uczennica klasy III D

„Wycieczka była bardzo fajna. Podobała mi się atmosfera i rodzina, u której mieszkaliśmy. Zwiedziliśmy dużo ciekawych miejsc i dowiedziałam się wielu interesujących rzeczy o tym mieście.”

Uczennica klasy III D

„W Londynie podobało mi się London Eye i wizyta w Muzeum Historii Naturalnej. Byłam u wspaniałej rodziny. Atmosfera była super.”

Hanna Stan, klasa I C

Szkolna wycieczka do Londynu była wspaniała. Widzieliśmy wiele ciekawych miejsc , ale mieliśmy zbyt mało czasu, by je dokładnie zwiedzić. Cały czasu dostawaliśmy zadania polegające na rozmowie ze spotkanymi ludźmi. To oraz nocleg u angielskich rodzin był dobrym sprawdzianem naszych umiejętności. Mieliśmy miłego pilota wzbogacającego wycieczkę o różne ciekawostki i własne poczucie humoru. Mimo że nie widzieliśmy wszystkiego, bardzo mi się podobało.”

Kacper Sumiński, klasa I D

„Wycieczka bardzo mi się podobała. W Londynie zwiedziliśmy  wiele interesujących zabytków. Wszyscy spędzaliśmy miło czas. Najbardziej podobało mi się Muzeum Brytyjskie.”

Uczennica klasy I B

Wycieczka bardzo nam się podobała. Wszystkie zabytki oraz miejsca były warte zwiedzenia. Chętnie odwiedziłybyśmy Londyn po raz drugi.”

Nina Ceńkar, Martyna Trojanowska, klasa I D

„W stolicy Anglii na każdym kroku mogłam zobaczyć wspaniałe zabytki i obserwować odmienność angielskiej kultury. Często dostawaliśmy zadania, które polegały na rozmowie z Brytyjczykami lub innymi turystami. Według mnie, jest to najlepszy sposób na ćwiczenie języka. Byliśmy zakwaterowani u miłej rodziny, która chętnie zadawała pytania i pomagała nam. Uważam, że pomimo długiej podróży oraz tego, że nie było dane nam zobaczyć wszystkiego, wycieczka była bardzo udana.”

Alicja Krzywda, klasa II D

„Wyjazd do Londynu był jedną z najlepszych podróży w moim życiu. Już od samego początku w autobusie zapanowała przyjazna atmosfera, mimo że część z nas nie znała się. Gdy na następny dzień dotarliśmy do Londynu, od razu zaczęliśmy zwiedzać. W pierwszy dzień przeszliśmy aż 16 km.  Rodzina, do której trafiłam sprawiła, że ten wyjazd był jeszcze lepszy. Byli bardzo otwarci, przyjaźnie nastawieni i z chęcią odpowiadali na nasze pytania. Nasz przewodnik opowiadał nie tylko typową historię danego obiektu, ale również podawał różne ciekawostki. Niestety, wycieczka trwała tylko 6 dni, ale wspomnienia, które mam, są niezapomniane. Mam nadzieję, że kiedyś znowu pojadę na taką wycieczkę.”

Klaudia Biczysko, klasa III E

1,302 total views,  2 views today