„ Jeśli człowiek już wskoczył na scenę,

to po prostu musi zacząć latać”

Anton Adasiński

12 października 2015 roku o godz. 17.30 w sali widowiskowej Namysłowskiego Ośrodka Kultury odbyły się warsztaty aktorskie, w ramach 4. Festiwalu Aktorstwa Filmowego
im. Tadeusza Szymkowa (przedwcześnie zmarłemu artyście urodzonemu w Namysłowie). Uczniowie Szkolnego Koła Teatralnego pod nazwą „Teatr Zmyślonego Aktora” uczestniczyli
w warsztatach prowadzonych przez jedną z polskich  aktorek teatralnych i filmowych, goszczących w Namysłowie, panią Annę Samusionek. Warsztaty skierowane były dla osób, które interesują się teatrem i chcą rozwinąć swoje zdolności aktorskie. Podstawowym założeniem warsztatów „w pigułce” ,była nauka elementarnych umiejętności związanych z pracą aktora, takich jak interpretacja tekstu, opanowanie ciała i emocji, improwizacja czy umiejętne wykorzystanie własnego głosu. Ćwiczenia z doświadczoną aktorką, absolwentką warszawskiej PWST, nastawione były na rozwój wyobraźni, a także na zwiększenie koncentracji, opanowania, pewności siebie i pozbywania się tremy. Jednym słowem, uczestnictwo w warsztatach umożliwiło młodym aktorom zdobycie teatralnego doświadczenia u boku profesjonalnej aktorki.

Opiekun SKT
Małgorzata Górniak