Wariacje na temat miłości

“Świat jest teatrem, aktorami ludzie, 
którzy kolejno wchodzą i znikają…”

“Miłość jest radością życia, wesołą melodią na pustyni, a wy co z niej zrobiliście” – powiedział niejaki Wokulski , bohater utworu pt: „Lalka” B. Prusa. Te właśnie słowa mogą stać się początkiem rozważań na temat miłości.

Bo miłość jest niewątpliwie najpotężniejszym uczuciem, a przeciwstawienie się jej może doprowadzić do zguby. My ludzie powinniśmy korzystać z uroków miłości w sposób rozsądny, delikatny, a wtedy ona zapewni nam pełnię szczęścia.

W przeciwnym wypadku stanie się ona powodem licznych kłótni, sprzeczek i ostatecznie może doprowadzić do tego, że zapomnimy o jej prawdziwym obliczu, a będziemy tylko dostrzegać ją jako powód goryczy i rozpaczy. A wtedy straci ona całą swą magię, otoczkę tajemniczości… Pozbawi nas wielu pozytywnych doznań wzbogacających naszą wyobraźnię i czyniących nas prawdziwymi ludźmi. Miłość podkreśla nasze człowieczeństwo i czyni nas lepszymi.

O tym pięknym uczuciu pisała Agnieszka Osiecka i Aleksandra Bacińska, a my podjęliśmy się próby interpretacji ich tekstów w spektaklu pt: “Wariacje na temat Miłości”.

Opiekun Szkolnego Koła Teatralnego
Małgorzata Górniak

 1,125 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum