previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

W piątek, 28 listopada br., uczniowie z trzech klas wyruszyli w podróż do Opola. Wybraliśmy się do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych (NKJO). Odbywały się tam zajęcia otwarte dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich prowadzone przez native speakera, rodowitego Amerykanina, pana Jeffa Hamblena. Pan Hamblem jest wykładowcą w NKJO i pracuje ze studentami.

Temat wykładu to Hot and Cold – The States of Alaska and Hawaii. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych informacji na temat tych dwóch jakże odmiennych stanów w granicach USA. Cały wykład prowadzony był w języku angielskim, co dodatkowo urozmaiciło odbiór.

W trakcie zajęć uczniowie oglądali autentyczne zdjęcia z USA, fragmenty filmów czy słuchali wypowiedzi osób mieszkających na Hawajach i na Alasce. Mieliśmy też okazję pośmiać się, słuchając anegdot opowiadanych przez pana Hamblena. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa najczęściej odwiedzanej strony internetowej Wikipedia. Nasi uczniowie nie mieli problemów ze zrozumieniem wykładu, gdyż w zajęciach tych wzięli udział uczniowie uczęszczający do klasy dwujęzycznej, a mianowicie klasy III d oraz klasy II d oraz kilkoro uczniów z klasy z rozszerzonym językiem angielskim, klasy III c.

Tego typu zajęcia, z rodowitym mieszkańcem jednego z krajów anglojęzycznych, jest niezwykle ważny dla uczniów naszego gimnazjum, daje im szansę kontaktu z autentycznym językiem oraz sprawia im przyjemność, gdyż potwierdza ich biegłość i wysoki poziom znajomości języka angielskiego. W przyszłości zamierzamy również brać udział w tego rodzaju zajęciach przygotowanych dla uczniów gimnazjów.

oprac: M. Konieczna

 903 total views,  2 views today