W Kolegium Języków Obcych

W piątek, 28 listopada br., uczniowie z trzech klas wyruszyli w podróż do Opola. Wybraliśmy się do Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych (NKJO). Odbywały się tam zajęcia otwarte dla uczniów gimnazjów oraz szkół średnich prowadzone przez native speakera, rodowitego Amerykanina, pana Jeffa Hamblena. Pan Hamblem jest wykładowcą w NKJO i pracuje ze studentami.

Temat wykładu to Hot and Cold – The States of Alaska and Hawaii. Uczniowie dowiedzieli się kilku ciekawych informacji na temat tych dwóch jakże odmiennych stanów w granicach USA. Cały wykład prowadzony był w języku angielskim, co dodatkowo urozmaiciło odbiór.

W trakcie zajęć uczniowie oglądali autentyczne zdjęcia z USA, fragmenty filmów czy słuchali wypowiedzi osób mieszkających na Hawajach i na Alasce. Mieliśmy też okazję pośmiać się, słuchając anegdot opowiadanych przez pana Hamblena. Dowiedzieliśmy się skąd pochodzi nazwa najczęściej odwiedzanej strony internetowej Wikipedia. Nasi uczniowie nie mieli problemów ze zrozumieniem wykładu, gdyż w zajęciach tych wzięli udział uczniowie uczęszczający do klasy dwujęzycznej, a mianowicie klasy III d oraz klasy II d oraz kilkoro uczniów z klasy z rozszerzonym językiem angielskim, klasy III c.

Tego typu zajęcia, z rodowitym mieszkańcem jednego z krajów anglojęzycznych, jest niezwykle ważny dla uczniów naszego gimnazjum, daje im szansę kontaktu z autentycznym językiem oraz sprawia im przyjemność, gdyż potwierdza ich biegłość i wysoki poziom znajomości języka angielskiego. W przyszłości zamierzamy również brać udział w tego rodzaju zajęciach przygotowanych dla uczniów gimnazjów.

oprac: M. Konieczna

 975 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum