previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

„Był raz bal na sto par…” – właśnie taki bal odbył się 09.02.2017 w Środowiskowym Domu Samopomocy w Namysłowie. Imprezę integracyjną dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy zorganizował Klub Ośmiu Młodzieżowy Wolontariat im. Jana Pawła II.

Wolontariusze bardzo się napracowali, aby przygotować dekoracje, gry, zabawy, konkursy, a także bogaty poczęstunek. Każdy uczestnik  otrzymał wykonane przez wolontariuszy  maski karnawałowe, kotyliony, niespodzianki. W przeddzień pięknie udekorowali salę balonowymi girlandami, kwiatami, serpentynami. Bal oficjalnie otworzył  Pan Artur Matkowski, Dyrektor Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie oraz Pani Wicedyrektor Małgorzata Górniak. Pan Dyrektor witając serdecznie wszystkich uczestników wyraził słowa wdzięczności Pani Ewie Koszela, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy za gościnę oraz wolontariuszom z Klubu Ośmiu za przygotowanie zabawy karnawałowej. Na balu można było spotkać wróżki, księżniczki, kotki oraz wiele innych postaci. Każdy miał możliwość zaprezentowania swojego pięknego, kolorowego stroju karnawałowego. Wolontariusze bawili się wesoło razem z podopiecznymi ŚDS, pełni pozytywnej energii pląsali w parach, kole oraz korowodach. Nie zabrakło również konkursów, w których bardzo chętnie uczestniczyli podopieczni ŚDS. Imprezę prowadziły wolontariuszki: Julia Szymczak i Agata Banasiak, a muzykę przygotowali: Filip Pawłowski, Patryk Chwiołka i Michał Rojkiewicz. Wiele wrażeń dostarczyły występy: Alicji Walczak, która pięknie zaśpiewała piosenkę „Kolorowy wiatr”, Laury Wróblewskiej i jej wykonanie piosenki „People help the people”, a Michał Szymszon wcielił się w rolę Zenka Martyniuka i porwał salę do zabawy piosenką „Przez Twe oczy zielone”. Wolontariusze włożyli dużo serca, przygotowali wiele atrakcji, ciekawych zabaw i konkurencji. Było to  wielkie wydarzenie dla wszystkich i utwierdziło nas w przekonaniu, że organizowanie takich imprez ma sens. Szkoda tylko, że bal tak szybko minął, a wolontariusze musieli wrócić do szkoły, ale co najważniejsze uśmiechnięci i zadowoleni. Jesteśmy wdzięczni Samorządowi Uczniowskiemu za pomoc i pyszne ciasta, a Pauli Szczepaniak i Julii Bansiak za piękne zdjęcia. Szczególne podziękowania składamy Pani Ewie Koszela, Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy za serdeczne przyjęcie i umożliwienie zorganizowania wspólnej zabawy. Dziękujemy Paniom Terapeutkom Opiekunom i wszystkim za świetną zabawę, wspaniały Bal karnawałowy 2017.

 754 total views,  1 views today