previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

“Drodzy chłopcy i dziewczęta, wy jesteście nadzieją ludzkości.

Niech miłość Chrystusa rozszerzy się dzięki wam na wasze otoczenie, na wasze rodziny i na cały świat”.

Św. Jan Paweł II

Szkolny konkurs “Dar na Stulecie – Mój prezent dla św. Jana Pawła II” rozstrzygnięty.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się z niełatwym wyzwaniem, aby w formie  artystycznej wykonać Kartkę dla św. Jana Pawła II z okazji 100 rocznicy jego urodzin. Prace  wykonane zostały różnymi technikami, ale wszystkie okazały się niezwykle interesujące i pomysłowe.

Na konkurs wpłynęło 36 prac plastycznych. Jury miało bardzo trudne zadanie,  gdyż prace zostały wykonane na wysokim poziomie artystycznym. Były ocenione w dwóch kategoriach wiekowych kl. I-III oraz kl. V-VIII uwzględniając zaangażowanie, zgodność z tematem, samodzielność i pomysłowość oraz estetykę wykonania. Na konkurs wpłynęły również wiersze napisane samodzielnie przez uczniów ze szczerego kochającego serca w formie osobistej dziecięcej modlitwy. Autorzy wyrażają w nich miłość i wielki podziw dla św. Jana Pawła II.

Gratulujemy laureatom, wyróżnionym, oraz wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.  Św. Jan Paweł II może być dumny w niebie z pokolenia małych Polaków, o których mówił: „Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo. Projektem, który nieustannie się urzeczywistnia. Przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta. Przychodząc na świat, przynoszą z sobą orędzie życia, które wskazuje na pierwszego Stwórcę życia”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają dyplomy, a laureaci i wyróżnieni nagrody. W związku z tym trudnym czasem pandemii termin odbioru nagród zostanie podany. Nastąpi to zapewne gdy tylko wrócimy do szkoły.

Dziękuję Rodzicom za zaangażowanie, za to, że przekazują wartości wychowawcze zawarte w papieskim nauczaniu. Serdecznie dziękuję Pani Magdalenie Gawlak za profesjonalny montaż filmiku „Dar na Stulecie – Prezent uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Namysłowie dla  św. Jana Pawła II”, w którym zaprezentowane są wszystkie prace nadesłane na konkurs.

Wyniki w kategorii Kartka dla św. Jana Pawła II:

Klasa I-III

I – MIEJSCE:

Paulina Maziak kl IIB

II – MIEJSCE:

Adam  Kozyra kl IIIA

Natalia Wrońska kl IIA

III – MIEJSCE:

Lena Woźniak kl IIIA

Szymon Sobiegraj kl IA

WYRÓŻNIENIE:

Wojtek Dorobisz kl IIIA

Lenka Przerwa kl IIIA

Klasa V-VIII

I – MIEJSCE:

Hania Maziak kl VA

II – MIEJSCE:

Justyna Smoter kl VIIA

III – MIEJSCE:

Oliwia Wartalska kl VIIA

WYRÓŻNIENIE:

Amelka Kowalczyk kl VIIC

W kategorii wiersz:

I – MIEJSCE

Gabriela Turek kl IB

Hanna Wszołek kl VIIC

WYRÓŻNIENIE:

Cezary Kubacki kl VA

Wielkie gratulacje dla wszystkich  uczestników konkursu.

Organizator:  Nauczyciel religii

 138 total views,  2 views today