W co się bawić? – propozycja zabawy

Zabawa to pozornie zajecie o charakterze rozrywkowym.Jest także niezwykle skuteczną metodą uczenia się, mającą kluczowe znaczenie dla rozwoju człowieka. Zabawa jest aktywnością spontaniczną, wielopłaszczyznową. Może być zespołowa lub indywidualna, czasami wymaga rekwizytów, w innym przypadku tylko wyobraźni. Może jej wtórować radość lub powaga. W czasie zabawy można fantazjować lub odzwierciedlać rzeczywistość. Zabawy uczą, bywa również, że wydają się bez sensu, jednak najważniejsze, że lubią je wszyscy. A zatem znudziły się dzieciom zabawy, które im proponujesz? Szukasz nowego pomysłu? Zaproponuję Wam zabawę/grę Dobble. Dobble to 50 symboli na 55 kartach, po 8 symboli na każdej karcie i tylko jeden wspólny symbol dla dwóch dowolnych kart. I właśnie o jak najszybsze odnalezienie i nazwanie tego jednego symbolu chodzi w tej grze. Symbole różnią się wielkością a i nazwanie symbolu może czasami sprawić małą trudność. Gra podstawowa dedykowana jest dla 2 do 8 graczy od 6 roku życia.
Gra ma bardzo proste zasady, ale należy do gier dynamicznych i emocjonujących. Jedno jest pewne na jednej rundzie się nie kończy a przegrani zawsze chcą rewanżu.
Zachęcam również do zaglądania na mój Classroom (kod ww4kjdm), gdzie umieszczam dla Was różne: ciekawostki, zabawy psychologiczne, materiały do samodzielnej pracy i nauki oraz treningi uważności – medytacje.

Życzę dużo uśmiechu, spokoju i zdrowia,
Pedagog szkolny
Katarzyna Jagielska

 245 total views,  1 views today


powrót do szkoły
Opolskie dla podstawówek
Biuletyn informacji publicznej
logowanie do e dziennika
ikona facebook

Archiwum