previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Zabawa to pozornie zajecie o charakterze rozrywkowym.Jest także niezwykle skuteczną metodą uczenia się, mającą kluczowe znaczenie dla rozwoju człowieka. Zabawa jest aktywnością spontaniczną, wielopłaszczyznową. Może być zespołowa lub indywidualna, czasami wymaga rekwizytów, w innym przypadku tylko wyobraźni. Może jej wtórować radość lub powaga. W czasie zabawy można fantazjować lub odzwierciedlać rzeczywistość. Zabawy uczą, bywa również, że wydają się bez sensu, jednak najważniejsze, że lubią je wszyscy. A zatem znudziły się dzieciom zabawy, które im proponujesz? Szukasz nowego pomysłu? Zaproponuję Wam zabawę/grę Dobble. Dobble to 50 symboli na 55 kartach, po 8 symboli na każdej karcie i tylko jeden wspólny symbol dla dwóch dowolnych kart. I właśnie o jak najszybsze odnalezienie i nazwanie tego jednego symbolu chodzi w tej grze. Symbole różnią się wielkością a i nazwanie symbolu może czasami sprawić małą trudność. Gra podstawowa dedykowana jest dla 2 do 8 graczy od 6 roku życia.
Gra ma bardzo proste zasady, ale należy do gier dynamicznych i emocjonujących. Jedno jest pewne na jednej rundzie się nie kończy a przegrani zawsze chcą rewanżu.
Zachęcam również do zaglądania na mój Classroom (kod ww4kjdm), gdzie umieszczam dla Was różne: ciekawostki, zabawy psychologiczne, materiały do samodzielnej pracy i nauki oraz treningi uważności – medytacje.

Życzę dużo uśmiechu, spokoju i zdrowia,
Pedagog szkolny
Katarzyna Jagielska

 146 total views,  2 views today