VIII Opolski Plener Wolontariuszy

VIII Opolski Plener Wolontariuszy odbył się dnia 1 czerwca 2015 r. w Bogdańczowicach k/ Kluczborka.  Plener został zorganizowany przez Powiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kluczborku. Koordynatorką  i współorganizatorem była Pani Mariola Sitnik – doradca metodyczny PDON.  W plenerze wzięli udział wolontariusze z opolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.  Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki z Klubu Ośmiu –  Maja Jakubowska i Monika Domasot – uczennice kl. II c wraz z opiekunem Elżbietą Wodzianą. Po uroczystym powitaniu przybyłych gości z PODN  i Urzędu Miasta Kluczbork  oraz uczestników pleneru nastąpiła prezentacja poszczególnych Klubów Ośmiu. Wolontariusze podzielili się swoimi pomysłami,  doświadczeniami i działaniami jakie podejmują w szkole i środowisku lokalnym.  Następnie mieliśmy czas, aby poznać to piękne miejsce, w którym odbywało się nasze spotkanie. Znajduje  się tu Gospodarstwo Agroturystyczne „Stodoła”.  Mieliśmy okazje zobaczyć zwierzęta gospodarskie, ale najpiękniej prezentowały się konie na wybiegu, a wśród nich miesięczny źrebaczek. Przy domu jest zaciszny ogródek, boisko do siatkówki, wiata i miejsce na ognisko i grilla, na którym piekliśmy kiełbaski. Po posiłku wysłuchaliśmy wykładu „Hipoterapia – pomoc w niepełnosprawności” Pani Natalii Stodoła. Poznaliśmy ciekawe ćwiczenia jakie na odpowiednim do tej terapii koniu, wykonują niepełnosprawni. Czas spędziliśmy bardzo przyjemnie, rekreacyjnie i edukacyjnie na łonie natury, przy ciepłej słonecznej pogodzie.

Opiekun Klubu Ośmiu

1,036 total views,  1 views today