previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

VII Szkolne Konfrontacje Teatralne „Teatralia 2015”

21 maja 2015 roku w NOK-u szkoła obchodziła Teatralia 2015. Święto przebiegało pod hasłem „Wartości dobra, prawdy i piękna w bajkach” i rozpoczęło się od wystawienia dla społeczności szkolnej „Kopciuszka” w wykonaniu Szkolnego Koła Teatralnego. W drugiej części konfrontacji zespoły teatralne z klas: IB, ID, IID, IIIB i IIIC (które zakwalifikowały się wcześniej do finału), walczyły o podium przed szkolną publicznością i jury powołanym przez organizatora. Rywalizacja była pasjonująca i przyniosła zwycięzców:
1. miejsce – klasa IIIB „Czerwony Kapturek”
2. miejsce – klasa IIIC „Wróżki”
3. miejsce – klasa ID „Książę szuka żony”.

Triumfatorzy otrzymali w nagrodę statuetki, natomiast wszystkie rywalizujące grupy – pamiątkowe dyplomy i słodycze. Konfrontacje stały się także najlepszą okazją do podsumowania Szkolnego Konkursu Wiedzy o Teatrze (zorganizowanego w ramach Międzynarodowego Dnia Teatru). Jego uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Do konkursu przystąpiło łącznie 12 uczniów. W tym:
1. miejsce – Marta Janiszewska – klasa I D
1. miejsce – Paweł Gazdecki – klasa III C
2. miejsce – Maciej Stan – klasa III D
3. miejsce – Janusz Koszałka – klasa II C

W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym, jeszcze tego samego dnia w godzinach popołudniowych, SKT wystawiło dodatkowo dwukrotnie „Kopciuszka” – dla namysłowskich przedszkolaków i dla społeczności lokalnej. Podczas obu spektakli widownia wypełniona była po brzegi, sam spektakl zaś wzbudził wiele pozytywnych emocji. Po raz kolejny przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej, której celem była pomoc ciężko chorej dziewczynce Oli Miśkiewicz. Organizatorem i reżyserem przedsięwzięcia jest Pani Małgorzata Górniak.

 1,257 total views,  1 views today